0

Czy istnieje jedzenie wybielające zęby?

Babyhaler ulotka

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne w kontaktach międzyludzkich, a zdrowy, lśniący i niczym nieskrępowany uśmiech to jego ważny element. Ilość reklamowanych produktów zapewniających o swej skuteczności jaka jest nam serwowana przez media jednych doprowadza do szału, a innych wpędza w kompleksy zwykle kończące się zakupem.

W skrajnych przypadkach chęć posiadania nieskazitelnie białych zębów popycha do poddania się agresywnym oraz bardzo kosztownym terapiom. Są one jednak skuteczne maksymalnie do 6 miesięcy. Istnieją jednak metody znane od wieków, które przyniosą ten sam efekt. Pierwszym nawykiem jaki powinniśmy wypracować w naszej prywatnej kuracji wybielającej jest szczotkowanie zębów dopiero 30 minut po posiłku.

Szkliwo w trakcie jedzenia mięknie, a tyle czasu potrzeba by odzyskało pierwotną twardość. Innym zagrożeniem jest cukier, który także uszkadza zęby, a im częściej go spożywamy, nawet w małych ilościach, tym starty są większe. Gdy już decydujemy się na łakocie lepiej spożywać je naraz w dużych ilościach, niż bardzo często podjadać małymi porcjami. Chcąc dbać o zęby należy spożywać produkty bogate w błonnik, który zapewni naturalne szczotkowanie.

Zaliczyć do nich można: jabłka, gruszki, seler, marchew, ogórki czy kalafior. Inne warzywa zawierają składnik chroniący zęby przed przebarwieniami. Są to brokuł, sałata oraz szpinak. Nawet często demonizowane żółte sery mogą przyczynić się do zachowania zdrowego uśmiechu.

Zawierają one tłuszcze i białka neutralizujące nadmiar kwasów, stymulują produkcję śliny oraz wydzielanie się fosforu i wapnia pierwiastków chroniących zęby przed ujemną mineralizacją szkliwa. Innym babcinym sposobem na wybielenie zębów jest pocieranie ich wewnętrzną stroną skórki pomarańczy (białą strukturą między skórką właściwą, a miąższem) przez 45 sekund, po czym 0,5h umyć je. Warto spróbować także pasty ze świeżych truskawek i proszku do pieczenia.

Owoce należy rozgnieść i ucierać z proszkiem do momentu otrzymania jednolitej masy, którą nakładamy na zęby i pozostawiamy na 20 minut po czym dokładnie spłukujemy i oczyszczamy.

W kategorii: Jedzenie, Mity związane ze zdrowiem Tagi: 

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© 1029 Mity związane ze zdrowiem. Wszystkie prawa zastrzeżone.