0

Czy można jeść zdrowo nie rujnując przy tym budżetu?

Rutinoscorbin Plus to następna legendarnego rutinoscorbinu

Powodem dla którego decydujemy się zwykle na odpowiednie żywienie jest troska o nasze zdrowie. Jest ono bezcenne, co okazuje się w momencie jego utraty. Samo leczenie też nie jest obecnie tanie, a im bardziej skomplikowana przypadłość, tym walka z nią okazuje się droższa i długotrwała, a koszty stale rosną. Z tego powodu mit o wysokich cenach zdrowego żywienia oraz utrudnionym do niego dostępie, należy jednoznacznie obalić.

Nie ulega wątpliwości, że ceny stale rosną. Dzieje się tak także z kosztem jaki trzeba ponieść w przypadku stołowania się w fast foodach lub gdziekolwiek indziej. Wynika z tego, że wysokie ceny nie mogą być wymówką.

Faktycznym problemem jest za to chęć podjęcia się zmiany nawyków żywieniowych oraz włożenie pracy w naukę tego, co jeść i w jakich połączeniach. Zapominamy często, że przygotowanie odpowiedniego posiłku wymaga czasu, podobnie jak zakupy oraz sam akt spożycia.

W dzisiejszych czasach ciągłego pośpiechu ogromną popularność zyskały mrożonki, żywność którą wystarczy podgrzać w mikrofali oraz ekspresowe jadłodajnie, a wszystkie te formy serwują jedzenie bardzo ubogie, w zamian za oszczędność czasu. Często decydujemy się na nie chociaż wcale nie są tańsze od zdrowego jedzenia, a mimo to wierzymy, że oszczędzamy. Nie wiadomo tylko właściwie co.

Ważne jest za to określanie z wyprzedzeniem jadłospisu. Ułatwi to efektywne zakupy – kupimy tylko to co mamy zamiar rzeczywiście przyrządzić, zamiast wszystkiego, co tylko potencjalnie może się przydać – oraz zapewni faktycznie zbilansowaną dietę, różnorodną oraz bogatą we wszystkie potrzebne składniki.

Dobre dla zdrowia jest poza tym jedzenie posiłków mniejszych, a ich wcześniejsze zaplanowanie pomoże stać im się pełnowartościowymi. Mniejsze porcje pozwolą dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Dobra organizacja zakupów pozwoli także zapobiec wyrzucaniu jedzenia, a wiemy że problem marnotrawienia żywności jest bardzo poważny (około 50% produkcji sektora spożywczego ląduje w śmieciach), co wydaje się absurdem w świetle dyskusji o głodzie na świecie.

Dodatkowo trzeba by się zastanowić, czy warzywa i owoce nie są przypadkiem tańsze od mięsa. Dietę roślinną można wzbogacić o jajka oraz ryby, których dobry wpływ jest niezmiennie podkreślany.

Krokiem w stronę oszczędności może być także założenie własnego ogródka. Będzie to od nas wymagało wysiłku oraz zdobycia potrzebnej wiedzy, ale po czasie okaże się, że zwrócą się one z nawiązką. Niestety ceny w sklepach ze zdrową żywnością są dużo wyższe niż w przydomowym warzywniaku, ale własny ogródek pozwoli ograniczyć wydatki. Dodatkowo wzrośnie pewność o pochodzenie upraw oraz nasza satysfakcja.

W kategorii: Jedzenie, Mity związane ze zdrowiem Tagi: 

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© Mity związane ze zdrowiem. Wszystkie prawa zastrzeżone.