0

Naturalne środki przeciwbólowe

wzw typu a Breathe Right

Gdy ktoś skarży się na to, że coś go boli, powszechną reakcją jest natychmiast skądś padająca rada – weź tabletkę. Jak śmiesznie by to nie brzmiało, jest to już zasadą i nawet osoby nastawione negatywnie do tego typu rozwiązań, często łapią się na uśmierzaniu bólu za pomocą metody najłatwiejszej. Jakoś dziwnie w naszej świadomości wyryło się, że pójście na łatwiznę jest jedynym sposobem. Niestety ilość osób uzależnionych od różnego rodzaju leków przeciwbólowych jest ogromna – nikt nie postrzega lekomani jako zjawiska groźnego – ponieważ często zapomina się, że lek ma zwykle walczyć z objawami, a nie ze wszelkimi problemami życiowymi. Dostrzegając ten problem i chcąc poszukać pomocy w naturalnych specyfikach przyjrzyjmy się jakie opcje są dostępne.

Najczęstszą dolegliwością, na którą pomocy szukamy w łatwo dostępnych lekach, jest migrena. O ile potrafi być ona dolegliwością uciążliwą, a w skrajnych przypadkach chronicznym i poważnym zaburzeniem, to zwykle ma charakter przejściowy i nie jest groźna. Warto zastanowić się przy tym, czy nie jest ona wywołana po prostu niedoborem jakiegoś składnika diety np. wody. Trzeba pamiętać o jej regularnym spożywaniu, bo jest ona naprawdę źródłem życia. Czasami wypicie dwóch szklanek powoduje ustąpienie bólu głowy. Odpowiedzialny za dyskomfort może być też niedobór jakiegoś pierwiastka np. magnezu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni i stawów.

Sposobem na rezygnację z aspiryny może być zapewnienie sobie dostępu do jej głównego składnika, czyli kwasu acetylosalicylowego, występującego naturalnie w korze wierzby. Sporządzenie z niej naparu może wywołać identyczny skutek co zażycie tabletki. Alternatywą może być działająca rozkurczająco, stymulująco na układ nerwowy oraz krew, herbatka z liści rozmarynu. Działanie neutralizowanie bólu ma także olejek mentolowy, który blokuje receptory odpowiedzialne za różnego rodzaju dolegliwości. Ciekawym zestawieniem jest także kofeina z witaminą C, często stosowane w środkach farmakologicznych, a przecież ich dostępność jest duża. Do walki z migrenami poleca się także herbatę zaparzoną z kilkoma goździkami. Warto ponadto na silne bóle stosować różnego rodzaju masaże oraz gorące kąpiele.

Inną metodą walki z bólem, bardzo powszechną pomimo nieświadomości jej leczniczych właściwości, jest zwykły śmiech. Podczas tej konkretnej aktywności nasz organizm produkuje endorfiny, naturalne substancje przeciwbólowe. Są one opiatami – zbliżonymi w swej budowie i działaniu do morfiny – produkowanymi przez mózg posiadającymi silne właściwości uśmierzające oraz relaksujące.

W kategorii: Mity związane ze zdrowiem, Pobyt w szpitalu Tagi: 

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© 3803 Mity związane ze zdrowiem. Wszystkie prawa zastrzeżone.