0

Czy pobyt w szpitalu faktycznie pomaga w powrocie do zdrowia?

alkoholowa żółtaczka to zapalenie wątroby http://www.gsk.com.pl/produkty/Alfadiol-1mcg-kapsulki-miekkie.html

Konsekwencją poważnego zachorowania jest zazwyczaj wizyta u lekarza który, jeżeli wymaga tego sytuacja i potrzebna jest stała, specjalistyczna opieka, kieruje nas na leczenie szpitalne. Niekiedy jest to jedyne wyjście. Często jednak zdarza się tak, że pobyt w placówce medycznej kończy się dla pacjenta wyczerpaniem i wpływa niekorzystnie na jego kondycję. Hospitalizacja kończy się źle dla osób lubiących spokój i wygody, mających swoje specyficzne przyzwyczajenia oraz silnie związanych z codziennymi rytuałami.

Niestety szpital jest miejscem publicznym, w którym panuje hałas, ciągle ktoś się kręci, personel nęka pytaniami oraz przeprowadza niekończące się badania, bez przerwy pali się światło, aparatura wydaje jednostajne denerwujące dźwięki, a przebywanie na kilkuosobowej sali z cierpiącymi pacjentami wpływa bardzo negatywnie na psychikę. Każdy z nas spotkał się na pewno z przypadkiem osoby, która po powrocie z leczenia skarżyła się, że czuje się gorzej niż wcześniej. Dotyka to zwykle osób starszych, które są częstszymi pensjonariuszami placówek medycznych.

Z badań naukowców wynika, ze seniorzy po pobycie w szpitalu wykazują niepokojące zdezorientowanie, roztargnienie a w szczególnych przypadkach nawet problemy z pamięcią. Co ciekawe u większości objawy te znikają po pewnym czasie.

Oto kilka sposobów na zminimalizowanie niepożądanych skutków pobytu w szpitalu. Po pierwsze trzeba się do niego odpowiednio przygotować: zabrać wygodną poduszkę, stopery i opaskę na oczy umożliwiające spokojny sen. Warto też pomyśleć o ekwipunku pozwalającego na oderwanie od smutnej rzeczywistości placówek leczniczych. Podczas samej hospitalizacji nie powinno się zapominać o ruchu. Pacjenci regularnie spacerujący szybciej dochodzą do zdrowia, a i czas upływa im szybciej dzięki urozmaiceniu. Na pewno znane są nam także przypadki zakażeń szpitalnych, wywołanych drobnoustrojami odpornymi na leki. Z uwagi na nie, zachowanie higieny oraz unikanie przedmiotów zbiorowego użytku będą skutecznym rozwiązaniem. Z badań wynika także, że najwięcej bakterii znajduje się na telefonach komórkowych, toteż radzi się, by ograniczyć do minimum korzystanie z nich. Te kilka cennych porad powinno ułatwić nam pobyt w szpitalu i spowodować, że przyniesie on pożądane skutki.

W kategorii: Mity związane ze zdrowiem, Pobyt w szpitalu Tagi: 

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© Mity związane ze zdrowiem. Wszystkie prawa zastrzeżone.